ĽAD ALEBO TEPLO NA TENISOVÝ LAKEŤ? ČO JE LEPŠIE?

Či použiť terapiu chladom alebo teplom mnohokrát záleží iba na tom, koho sa opýtate. Jedni tvrdia že ľad je vhodný, druhí že najlepšie je teplo. Čítajte až do konca a dozviete sa fakty a výhody aj nevýhody oboch metód.

Keď trpíte na tenisový lakeť je veľmi bežné, že je postihnuté miesto zapálené a opuchnuté. Je to normálne a zápal nie je nevyhnutne zlá vec. Tu je dôvod prečo.

Zápal je prirodzená obrana tela pri svalovom alebo šľachovom zranení. Nie je to len preto, aby telo prirodzene chránilo zranené svaly a tkanivá, ale je to v skutočnosti prvé štádium procesu uzdravovania.

Dáva teda zmysel aplikovať ľad na tenisový lakeť a bojovať tak proti prirodzenému ozdravnému procesu tela?

Áno aj nie.

Dôvod prečo áno je ten, že prikladanie ľadu na lakeť uľavuje bolesti a nemusíte každých pár hodín užívať lieky od bolesti.

Nie preto, lebo chcete aby bola prirodzená obrana teľa čo najsilnejšia a aby si čo najrýchlejšie poradila so zranením.

Zápal a opuch jednoducho znamená, že v postihnutom mieste je nedostatočná cirkulácia krvi a tkanivo v tomto mieste je traumatizované.

ĽAD NA TENISOVÝ LAKEŤ

Veľakrát je najťažšie určiť, či máme zápal alebo nie. Pacienti si niekedy myslia, že majú okolie lakťa opuchnuté, pretože majú pocit, že je na dotyk mäkké. Toto by ste na posúdenie opuchu vôbec nemali brať do úvahy.

Ak voľným okom opuch nevidíte je veľmi pravdepodobné, že opuch nemáte. Takže v skutočnosti jediný benefit aplikovania ľadovej terapie je iba zmiernenie bolesti. Ak aplikujete ľad, robte tak iba po dobu 15 minút a nikdy nie priamo na kožu, ináč by mohlo dôjsť k nezvratnému poškodeniu tkaniva.

TEPLO NA TENISOVÝ LAKEŤ

Aplikácia tepla na ktorúkoľvek časť tela zvyšuje zásobovanie konkrétneho miesta krvou. Ak ide o zranenia šliach spôsobené nadmerným opakovaním určitej činnosti, potrebujete do týchto miest dostať čo najviac krvi.

Šľachy sú prirodzene slabšie zásobované krvou takže pri poškodení je dôležité zabezpečiť čo najlepšie zásobovanie krvou, ktorá je nosičom všetkých dôležitých výživných látok a minerálov potrebných pre liečbu.

Teplo taktiež zabezpečí relaxáciu svalov predlaktia, ktoré sú zvyčajne príliš napäté a obmedzené v rozsahu hybnosti.

Ale tak ako ľad aj teplo môže byť nebezpečné. Aplikácia na príliš dlhú dobu môže spôsobiť poškodenia tkaniva, preto rovnako ako pri ľade aplikácia tepla by nemala presiahnuť 15 minút.

Kombinácia terapeutickej pomôcky Tharaband Flexbar v kombinácii s aplikáciou tepelnej terapie pomocou vrecúška na tepelnú/chladovú terapiu, ktoré tiež môžete zakúpiť v našom eshope za výhodnú cenu napomôže k rýchlemu vyliečeniu tenisového lakťa.

Prečo sa rozhodnúť pre Thera-Band® FlexBar®

  • účinná liečba tenisového a golfového lakťa
  • výborné výsledky v klinickej štúdii: 81% zníženie bolesti, 72% zvýšenie sily po 7 týždňoch cvičenia
  • lepšie výsledky v porovnaní s tradičnou liečbou
  • jednoduchá a dostupná liečba v domácom prostredí
  • odporúčané odborníkmi