Sada Flexbar modrý + ortéza na lakeť + gélové chladiace/zahrievacie vrecko + darček e-book Tenisový lakeť: symptómy, príčiny a liečba

1 hodnotenie
 
 

Zľava 20% na sadu produktov na liečbu tenisového a golfového lakťa.

Dostupnosť Vypredané
Bežná cena €39,89
Ušetríte €7,98 (–20 %)
Cena €26,59 bez DPH
€31,91
Kód tovaru 0029
Značka THERA-BAND
Kategória FLEXBAR
Položka bola vypredaná...
 

Sada na Liečbu tenisového a golfového lakťa

Trápi vás bolesť lakťa a doterajšia liečba vám nepomohla? Pripravili sme pre vás balík terapeutických pomôcok, ktoré vám pomôžu zbaviť sa bolesti a následne ich môžete používať ako prevenciu.

Obsah sady

Theraband flexbar modrý 3. stupeň - pokročilí. Odporúčame hlavne pre mužov a pre pacientov, ktorým už neposkytuje červený a zelený flexbar dostatočnú záťaž pri cvičení. Theraband Flexbar prináša liečbu tenisového a golfového lakťa do domáceho prostredia. Metóda liečby využíva excentrické cvičeni, ktoré je opísané nižšie spolu s odbornou štúdiou. Podrobné informácie o produkte nájdete tu.

Ortéza na tenisový/golfový lakeť s gélový vankúšikom - špeciálna ortéza na tenisový a golfový lakeť s gélovým vankúšikom zaisťuje úľavu od bolesti v predlaktí. Podrobné informácie o produkte nájdete tu.

Gélové chladiace/zahrievacie vrecko - Toto gélové zahrievacie/chladiace vrecko slúži na opakovanú tepelnú alebo chladiacu terapiu. Môže sa použiť tak na bezliekovú liečbu chladom ako aj bezliekovú liečbu teplom. Podrobné informácie o produkte nájdete tu.

Liečebná metóda s thera-band flexbar

Táto metóda liečby využíva excentrické cvičenie, ktoré účinne pomáha pri liečbe tenisového a golfového lakťa.

Odborníci z Nicholas inštitútu športovej medicíny (The Nicholas Institute of Sports Medicine) a Športovej traumatológie (Athletic Trauma) z Lenox Hill Hospital v New Yorku predstavili účinnú a extrémne lacnú liečbu (v porovnaní s tradičnou liečbou) tenisového a golfového lakťa. 

V hľadaní lacnej a účinnej metódy liečby použili terapeutickú pomôcku Thera-Band Flexbar, ktorý používali na bežnú fyzioterapiu. Testovaním sa ukázalo, že táto liečba je veľmi účinná.

Na to, aby dokázali účinnosť tejto metódy, si vedci prizvali do štúdie 21 ľudí, ktorí trpeli chronickou bolesťou lakťa. Z tejto skupiny 10 ľudí  podstúpilo štandardnú fyzioterapiu na liečbu tenisového lakťa; títo ľudia predstavovali kontrolnú skupinu. Ostatných 11 pacientov taktiež podstúpilo štandardnú terapiu, títo pacienti však naviac doma vykonávali jednoduché cvičenie so spomínaným Flexbarom. Po menej ako dvoch mesiacoch vedci experiment ukončili.

Prvotné výsledky boli úžasné a až neférové voči pacientom z druhej skupiny. Pacienti v kontrolnej skupine nezaznamenali takmer žiadne zlepšenie. Avšak pacienti, ktorí popri klasickej terapii vykonávali naviac doma cvičenie zaznamenali až neuveriteľné výsledky. Pacienti z tejto skupiny uvádzali 81 percentné zlepšenie v bolesti a 72 percentné zlepšenie sily.

“Bolo až neuveriteľné, aká rýchla a účinná bola naša metóda, povedal Timothy Tyler, PT, ATC, výskumník z The Nicholas Institute a jeden z autorov štúdie. “Videli sme zlepšenie stavu pacientov už po piatich týždňoch, v niektorých prípadoch dokonca troch. Bolo to úžasné”

Alternatívne sady

V závislosti od obtiažnosti sme pre vás pripravili tieto sady.

Flexbar červeny, ortéza na lakeť, gélové vrecko   Flexbar zelený, ortéza na lakeť, gélové vrecko

Hmotnosť 0.84 kg