Flexbar modrý

1 hodnotenie
 
 

Thera-Band Flexbar modrý 3. stupeň určený pre stredne pokročilých.

Dostupnosť Vypredané
Cena €17,50 bez DPH
€21
Kód tovaru 3
Kategória FLEXBAR
Položka bola vypredaná...
 

Thera-Band Flexbar modrý 3. stupeň

Pokročilá úroveň. Odporúčame, ak už zelený flexbar neposkytuje dostatočný odpor pri cvičení.

 

Prečo sa rozhodnúť pre Thera-Band® FlexBar®

  • účinná liečba laterálnej epikondytilídy(tenisového/golfového lakťa)
  • výborné výsledky v klinickej štúdii: 81% zníženie bolesti, 72% zvýšenie sily po 7 týždňoch cvičenia
  • lepšie výsledky v porovnaní s tradičnou liečbou
  • jednoduchá a dostupná liečba v domácom prostredí
  • odporúčané odborníkmi

 

Špičkoví odborníci z Nicholas inštitútu športovej medicíny (The Nicholas Institute of Sports Medicine) a Športovej traumatológie (Athletic Trauma) z Lenox Hill Hospital v New Yorku predstavili účinnú a extrémne lacnú liečbu(v porovnaní s tradičnou liečbou) laterálnej epikondytilídy známaj aj ako tenisový lakeť.

V hľadaní lacnej a účinnej metódy liečby narazili vedci na obyčajný 30 cm gumový valec s priemerom asi 3 cm, ktorý používali na bežnú fyzioterapiu. Vedci si kládli otázku, či by sa tento terapeutický gumový valec nedal použiť aj pri liečbe tenisového lakťu. Po dlhších úvahách a testoch zaznelo od vedcou jednoznačné “áno”.

Na to, aby dokázali účinnosť tejto metódy, si vedci prizvali do štúdie 21 ľudí, ktorí trpeli chronickou bolesťou lakťa. Z tejto skupiny 10 ľudí podstúpilo štandartnú fyzioterapiu na liečbu tenisového lakťa; týto ľudia predstavovali kontrolnú skupinu. Ostatných 11 pacientov taktiež podstúpili štandartnú terapiu, týto pacienti však naviac doma vykonávali jednoduché cvičenie so spomínaným gumových valcom.

Po menej ako dvoch mesiacoch vedci experiment ukončili. Prvotné výsledky boli úžasné a až neférové. Pacienti v kontrolnej skupine nezaznamenali takmer žiadne zlepšienie. Avšak pacienti, ktorí popri klasickej terapii vykonávali naviac doma cvičenie zaznamenali až neuveriteľné výsledky. Pacieti z tejto skupiny uvádzali 81 percentné zlepšie v bolesti a 72 percentné zlepšenie sily.

“Bolo až neuveriteľné, aká rýchla a účinná bola naša metóda, povedal Timothy Tyler, PT, ATC, výskumník z The Nicholas Institute a jeden z autorov štúdie. “Videli sme zlepšenie stavu pacientov už po piatich týždnoch, v niektorých prípadoch dokonca troch. Je to skvlé”.

Pre urýchlenie terapie použite aj:

Urýchlite liečbu tenisového lakťa

Cvik na tenisový lakeť

Cvik na golfový lakeť

Hmotnosť 0.583 kg
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.